Головна Загальні відомості про район Фотогалерея Архів
Коростенська районна державна адміністрація
Коростенська райдержадміністрація
 • Очищення влади
 • Зворотній зв'язок
 • Поточна діяльність
 • Пропозиції
 • Консультація з громадкістю
 • ОБ'ЄДНАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД
 • Громадська рада
 • Запобігання проявам корупції
 • Доступ до публічної інформації
 • Регуляторна діяльність
 • Вакансії
  Головна / Структура / Консультація з громадкістю /

  Детінізація доходів громадян та зайнятості населення

  З 1 січня 2018 року зростуть штрафи за порушення трудового законодавства та оплати праці

   

  Згідно з ухваленим Законом «Про Державний бюджет України на 2018 рік» мінімальна заробітна плата у 2018 році становитиме з 01.01.2018 р. у місячному розмірі - 3723 грн. та у погодинному розмірі - 22,41 грн.

  Трудові відносини роботодавця із працівником розпочинаються із укладання трудового договору, який оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу.

  Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника ЄСВ до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

  - засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

  - на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

  - на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

  Згідно з ст. 265 Кодексу законів про працю України за порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність у таких розмірах:

  · 30 мінімальних зарплат за кожного працівника (у 2018 році - 111 690 грн.) за наступні порушення:

  -         фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору;

  -         оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;

  -         виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску. 

  · 10 мінімальних зарплат за кожного працівника (37 230 грн.) за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, наприклад - не здійснення підвищеної оплати роботи в нічний час, понадурочної роботи, у вихідний або святковий день та інші питання оплати праці;  

  · 3 мінімальні зарплати ( 11 169 грн.) за такі види порушень:

  - порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць,

  - виплата їх не в повному обсязі. 

  · 10 мінімальних зарплат за кожного працівника (37 230 грн.) за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». 

  · 1 мінімальна зарплата (3723 грн.) за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище.

  Підприємству треба приділити дуже велику увагу щодо правильного оформлення наказів про прийняття працівників на роботу, оскільки за можливе визнання недійсного наказу підприємству загрожує штраф у розмірі 111 690 грн.

  Якщо наказ оформлений правильно, але підприємство несвоєчасно повідомило фіскальну службу про прийняття працівника на роботу, то таке порушення коштуватиме підприємству 3723 грн.

  Крім того, статтею 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність на керівника підприємства від 8500 грн. до 17 000 грн. за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору.

  Отже, фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору (без наказу) може коштувати 128 690 грн. (111 690 грн. + 17 000 грн.).

  Крім того, якщо працівник звернеться до суду щодо оформлення трудових відносин та встановлення періоду такої роботи, то відповідно до ст. 235 КЗпП України при винесенні рішення про оформлення трудових відносин з працівником, який виконував роботу без укладення трудового договору, та встановлення періоду такої роботи чи роботи на умовах неповного робочого часу, у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, в установі, організації, орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про нарахування та виплату такому працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді без урахування фактично виплаченої заробітної плати, про нарахування та сплату відповідно до законодавства податку на доходи фізичних осіб та суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за встановлений період роботи.

  За порушення трудового законодавства передбачена також кримінальна відповідальність. Так, згідно зі статтею 175 Кримінального кодексу за безпідставну невиплату заробітної плати громадянам більше ніж за один місяць, вчинену умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності, передбачається покарання у вигляді штрафу від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправних робіт на строк до двох років, або позбавлення волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

  Якщо невиплата вчинена внаслідок нецільового використання коштів, призначених для виплати заробітної плати, передбачається покарання у вигляді штрафу від 1000 до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

   

  14 березня 2018 року проведено виїзний захід в Ушомирську об’єднану територіальну громаду за участю управління праці та соціального захисту населення Коростенської райдержадміністрації і Коростенського  міського центру зайнятості.  На зустріч були запрошені роботодавці,  які працюють на території громади та місцеві жителі.

  На даному прийомі спеціаліст управління праці та соціального захисту населення Коростенської райдержадміністрації Пантя Н.Б. розповіла про проблеми тіньової зайнятості, легалізації заробітної плати, наслідки використання праці без належного оформлення, озвучила суми штрафних санкцій за порушення трудового законодавства юридичними та фізичними особами – підприємцями, які використовують найману працю. Присутні роботодавці були попереджені про адміністративну та фінансову відповідальність в разі порушення трудового законодавства.

  Начальник відділу взаємодії з роботодавцями міського центру зайнятості Кравчук Ж.М. проінформувала присутніх про зміни в законодавстві щодо працевлаштування осіб, які мають додаткові гарантії; про послуги служби зайнятості для роботодавців та населення, в т.ч. забезпечення професійними кадрами та навчанням під замовлення роботодавців. 

  Начальник відділу активної підтримки безробітних міського центру зайнятості Бондарчук Л.О. розповіла про роботу, що проводять фахівці центру зайнятості з метою попередження хибного вибору майбутньої професії школярами. Фахівці з профорієнтації допомагають визначитись у виборі професії, при необхідності проводять психологічне тестування, допомагають зорієнтуватись у власних інтересах, нахилах, здібностях, визначитись, яка професійна діяльність найбільш відповідає здібностям, де вони можуть проявитись повною мірою.   

  Присутні приймали активну участь в обговоренні даних питань. 

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Календар
  footer-img