Головна Загальні відомості про район Фотогалерея Архів
Коростенська районна державна адміністрація
Коростенська райдержадміністрація
 • Очищення влади
 • Зворотній зв'язок
 • Поточна діяльність
 • Пропозиції
 • Консультація з громадкістю
 • ОБ'ЄДНАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД
 • Громадська рада
 • Запобігання проявам корупції
 • Доступ до публічної інформації
 • Регуляторна діяльність
 • Вакансії
  Головна / Структура / Консультація з громадкістю / Все про житлові субсидії /

  Визначення пільгових норм споживання на житлово-комунальні послуги!

   Зі зміною порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг з 1 жовтня 2019 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 р. № 373 до управління праці та соціального захисту населення Коростенської райдержадміністрації надходяь численні звернення пільговиків району щодо розрахунку пільгової норми споживання на комунальні послуги.

  Вкотре звертаємо увагу пільговиків на те, що пільги не скасовуються, а надаються у грошовій формі, тобто автоматично переводяться в безготівкову форму або за бажанням пільговика здійснюється виплата готівки. З переходом на грошову форму  підприємства-надавачі комунальних послуг у платіжних документах зазначають суму спожитих послуг у повному обсязі без врахування  пільги, а кожен пільговик самостійно визначає суму, яку необхідно сплатити за надані послуги з врахуванням пільги.

   Постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 р. № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунальних послуг» затверджено соціальні нормативи, в межах яких держава надає пільги на оплату житлово-комунальних послуг.

  Так, для оплати житлово-комунальних послуг установлена така соціальна норма житла – 21 кв. метр загальної площі на одну особу та додатково 10,5 кв. метра на сімю.

  Для сімей ветеранів війни та жертв нацистських переслідувань, що складаються лише з непрацездатних осіб у разі користування газопостачанням зазначена норма становить 42 кв. метри опалювальної площі на одну особу, яка має право на знижку плати, та додатково 21 кв. метр на сімю.

  У разі використання природного газу для індивідуального опалення  - 4 куб. метри  природного газу на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період.

  У разі використання електричної енергії для індивідуального опалення – 30 кВт/год на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період.

   Крім того, враховуються коефіцієнти для визначення суми оплати за опалення природним газом або електричною енергією: для приватних будинків та багатоквартирних будинків (1-2 поверхи) – 1,094 та для багатоквартирних будинків (3- й поверх і вище) – 0,798.

  Для користування послугами з газопостачання за наявності газової плити   – 5,4 куб. метра на одну особу на місць;

  за наявності газової плити та газового водонагрівача – 10,5 куб. метра на одну особу на місяць.

  Для користування послугами з електропостачання у житлових приміщеннях (будинках):

  у житлових приміщеннях (будинках) – 70 кВт/год ( у разі відсутності водопостачання або за наявності газового водонагрівача) на місць на сімю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт/год на місяць на кожного іншого члена сімї (домогосподарства), але не більше як 190 кВт/год на місяць;

  за наявності централізованого постачання холодної води та за відсутності централізованого постачання гарячої води та газових водонагрівальних приладів – 100 кВт/год  на місць на сімю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт/год на місяць на кожного іншого члена сімї (домогосподарства) на житлове приміщення, але не більш як 220 кВт/год на місяць.

  Для користування послугами з централізованого водопостачання   – 3,6 куб. метри холодної води  на одну особу на місяць за відсутності послуги з постачання гарячої води.

  Наведемо приклад визначення суми сплати за спожитий природний газ у листопаді поточного року.

  До уваги беремо приватний будинок, в якому проживає пільговик  разом з дружиною та має пільгу у розмірі 50 %, - у наявності опалення природним газом, газова плита та газовий водонагрівач:

  Площа (21 кв. м+ 21 кв. м + 10,5 кв. м на сімю) х 4 куб метра газу х на 1,094 (коефіцієнт) = 229,74 куб. метра газу + 21 куб. метр газу (газова плита та газовий водонагрівач) = 250,74 куб. метра газу  х 6,976278 грн. (вартість газу у листопаді) = 1749,23 грн. : 2  (50 % пільга) = 874,62 грн. – сума до сплати.

  Зазначаємо, що обраховуючи суму до сплати обовязково необхідно враховувати загальну опалювальну площу. Даний приклад передбачає, що загальна опалювальна площа або дорівнює 52,5 кв. метри, або більше.  Якщо загальна опалювальна площа менша від соціальної норми розрахунок використання природного газу на опалення проводити відповідно до Вашої опалювальної площі.

  Детальну інформацію по питанню  надання  пільг у грошовій    формі можна отримати у спеціалістів управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації за адресою: місто Коростень, вулиця І.Франка, 5, кабінети № 2, 5, 6. 

   

  Заступник начальника управління                                Тетяна ДІДКІВСЬКА

   

   

  <
  Календар
  footer-img