Головна Загальні відомості про район Фотогалерея Архів
Коростенська районна державна адміністрація
Коростенська райдержадміністрація
 • Очищення влади
 • Зворотній зв'язок
 • Поточна діяльність
 • Пропозиції
 • Консультація з громадкістю
 • ОБ'ЄДНАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД
 • Громадська рада
 • Запобігання проявам корупції
 • Доступ до публічної інформації
 • Регуляторна діяльність
 • Вакансії
  Головна / Структура / Консультація з громадкістю / Все про житлові субсидії /

  Запитання щодо права на субсидію в залежності від сплати ЄСВ

  Відповідно до підпункту 3 пункту 6 Положення житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і в цьому періоді:

  ·        за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні

  доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії;

  ·        або вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж

  розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або

  ·        вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне

  соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

  Пунктом 7 Положення визначено, що за наявності таких умов житлову субсидію може бути призначено за рішенням комісії виходячи з конкретних обставин, що склалися.

  У мм. Києві та Севастополі, обласних центрах і містах обласного значення у таких випадках позитивне рішення комісії про призначення житлової субсидії може бути прийнято лише у разі, коли такі особи:

  ·        перебувають у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою

  хворобою, що підтверджується висновком (довідкою) лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я;

  ·        на момент призначення житлової субсидії сплачують єдиний

  соціальний внесок у розмірі, не меншому ніж мінімальний, протягом двох місяців підряд перед днем звернення за призначенням житлової субсидії або сплачують єдиний соціальний внесок у розмірі, не меншому ніж мінімальний, протягом двох місяців підряд перед місяцем, в якому житлова субсидія призначається без звернення громадянина.

  Органи соціального захисту населення ведуть облік домогосподарств, яким житлову субсидію призначено за рішенням комісії у мм. Києві та Севастополі, обласних центрах і містах обласного значення з урахуванням сплати ЄСВ протягом двох місяців підряд перед місяцем призначення субсидії. Щомісяця на запит вони отримують від органів Пенсійного фонду України інформацію про сплату такими  особами ЄСВ, а також про його розмір.

  Якщо протягом строку призначення житлової субсидії за рішенням комісії у таких випадках  фізична особа – підприємець не сплатить єдиний соціальний внесок чи сплатить його в розмірі, меншому ніж мінімальний, за будь-який місяць протягом строку призначення житлової субсидії, керівник структурного підрозділу з питань соціального захисту населення протягом трьох робочих днів з дня отримання інформації від органів Пенсійного фонду України вносить на розгляд комісії подання щодо скасування рішення комісії про призначення житлової субсидії такому домогосподарству і повернення коштів виплаченої житлової субсидії до державного бюджету.

  Комісія розглядає таке подання та приймає відповідне рішення протягом 10 календарних днів з дня його отримання.

  Рішення комісії про призначення житлової субсидії скасовується з дня його прийняття, а виплачена внаслідок прийняття такого рішення житлова субсидія на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення повертається управителем, об’єднанням, виконавцем комунальної послуги до державного бюджету.

  Заявник веде особисте селянське господарство, за даними ДФС має дохід від здачі молока та дохід від здачі в оренду земельного паю, не сплачує ЄСВ. Чи можна призначати житлову субсидію заявнику на наступний період, враховуючи доходи по факту (за даними ДФС), чи з врахуванням одного прожиткового мінімуму?

  У наведеному випадку субсидія може бути призначена лише за рішенням комісії, оскільки протягом періоду, за який враховуються доходи, не було сплачено ЄСВ.

  Якщо середньомісячний дохід заявника у відповідному періоді був меншим за розмір мінімальної заробітної плати, для призначення субсидії середньомісячний дохід обчислюється відповідно до пункту 12 Положення.

  Якщо зазначена особа перебуває у складних життєвих обставинах, за рішенням комісії середньомісячний дохід може бути враховано в розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб (підпункт 3 пункту12 Положення).

  Якщо комісія віднесла таку особу до визначених комісією окремих категорій громадян (за наявності ґрунтовних підстав для цього), може бути врахований фактично отриманий такою особою дохід (підпункт 6 пункту 12 Положення).

  Якщо у складі домогосподарства (або серед членів сім’ї особи зі складу домогосподарства) є непрацююча працездатна особа, яка перед днем звернення за призначенням субсидії сплатила ЄСВ в мінімальному розмірі за три місяці, чи можна призначити субсидію і в якому розмірі врахувати доходи?

  Право домогосподарства на призначення субсидії у даному випадку має розглядатися комісією.

  Середньомісячний дохід такої особи обчислюється відповідно до пункту 12 Положення (в залежності від конкретних обставин).

  Чи є обов’язковою умовою для призначення субсидії сплата ЄСВ самозайнятою особою, яка декларує доходи не менше мінімального рівня?

  Житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо не сплачено ЄСВ у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи.

  Рішення про призначення субсидії має прийматися комісією з урахуванням конкретних обставин.

  Чи можливо призначити субсидію у випадку, коли ЄСВ сплачено у розмірі більшому ніж мінімальний протягом двох місяців підряд перед днем звернення за призначенням житлової субсидії, заявник у періоді, за який враховуються доходи, не працював, доходи не отримував, зареєстрований у місті обласного значення/обласному центрі? Чи обов'язково така сім'я має перебувати у складних життєвих обставинах?

  Комісії у мм. Києві та Севастополі, обласних центрах і містах обласного значення у таких випадках можуть приймати позитивне рішення про призначення житлової субсидії, коли такі особи на момент призначення житлової субсидії сплачують єдиний соціальний внесок у розмірі, не меншому ніж мінімальний, протягом двох місяців підряд перед днем звернення.

  Таке ж позитивне рішення може прийматися комісією у разі, якщо такі особи перебувають у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою, що підтверджується висновком (довідкою) лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.

  Якщо під час отримання субсидії працездатний член сім'ї звільнився з роботи та не став на облік до центру зайнятості, чи потрібно повідомляти про це управління і чи потрібно платити ЄСВ?

  Відповідно до пункту 16 Положення громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів проінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії, зокрема, про зміну соціального статусу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарства. 

  Оскільки у наведеному прикладі соціальний статус громадянина змінився, таке повідомлення обов’язкове.

  Факт сплати (або несплати) ним ЄСВ буде враховано під час визначення права на призначення субсидії на наступний період.

  Чи має право на призначення субсидії  на загальних підставах особа, у якої зарплата більша від  мінімальної, а організацією, в якій працює дана особа, не сплачено нарахований  ЄСВ за період, за який враховуються доходи?

  Субсидія може бути призначена на загальних підставах за умови документального підтвердження з Пенсійного фонду України, що зазначена організація має заборгованість зі сплати ЄСВ.

  З якого місяця громадянин має право на призначення житлової субсидії у випадку сплати двох розмірів єдиного соціального внеску у травні 2018 року, не менших ніж мінімальний?

  У мм. Києві та Севастополі, обласних центрах і містах обласного значення у таких випадках позитивне рішення комісії про призначення житлової субсидії може бути прийнято лише у разі, коли такі особи на момент призначення житлової субсидії сплачують єдиний соціальний внесок у розмірі, не меншому ніж мінімальний, протягом двох місяців підряд перед днем звернення за призначенням житлової субсидії або сплачують єдиний соціальний внесок у розмірі, не меншому ніж мінімальний, протягом двох місяців підряд перед місяцем, в якому житлова субсидія призначається без звернення громадянина.

  Отже, право на призначення субсидії з певного місяця, залежить від того, за які місяці громадянином сплачено ЄСВ.

  Зокрема, призначення субсидії з травня 2018 року можливо за умови сплати ЄСВ за березень і квітень 2018 року.

  Чи припиняється надання житлової субсидії, якщо її призначено за рішенням комісії у випадку, зазначеному у підпункті 3 пункту 6 Положення, якщо особа не сплатить єдиний соціальний внесок протягом періоду отримання субсидії?

  Органи соціального захисту населення ведуть облік домогосподарств, яким житлову субсидію призначено за рішенням комісії у мм. Києві та Севастополі, обласних центрах і містах обласного значення з урахуванням сплати ЄСВ протягом двох місяців підряд перед місяцем призначення субсидії. Щомісяця на запит вони отримують від органів ПФУ інформацію про сплату такими  особами ЄСВ, а також про його розмір.

  Якщо протягом строку призначення житлової субсидії за рішенням комісії у таких випадках  фізична особа – підприємець не сплатить єдиний соціальний внесок чи сплатить його в розмірі, меншому ніж мінімальний, за будь-який місяць протягом строку призначення житлової субсидії, керівник структурного підрозділу з питань соціального захисту населення протягом трьох робочих днів з дня отримання інформації від органів ПФУ вносить на розгляд комісії подання щодо скасування рішення комісії про призначення житлової субсидії такому домогосподарству і повернення коштів виплаченої житлової субсидії до державного бюджету.

  Факт сплати ЄСВ протягом періоду надання субсидії відслідковується і для усіх інших осіб, яким житлову субсидію призначено за рішенням комісії у мм. Києві та Севастополі, обласних центрах і містах обласного значення з урахуванням сплати ЄСВ протягом двох місяців підряд перед місяцем призначення субсидії. Проте, чинним Положенням не передбачено припинення надання субсидії таким особам через несплату ЄСВ. Факт сплати / несплати ЄСВ для таких осіб буде враховано під час визначення права на призначення субсидії на наступний період.

  Календар
  footer-img