Будьте обережні у разі виявлення підозрілих предметів

12.09.2016 10:57

Останнім часом у світі, а також Україні мають місце випадки, коли громадяни знаходять підозрілі предмети, які виявляються вибуховими пристроями. Як поводитися при їх виявленні? З чого почати?

Слід пам’ятати про характерні ознаки, які вказують на можливу наявність вибухових пристроїв у підозрілому предметі:

1. Підозрілі обставини появи предметів – сумок, пакетів, коробок, металевих і скляних ємностей тощо, залишених без догляду власниками в даному місці і в даний час;

2. Підозрілі обставини появи щойно поштукатурених або свіжопофарбованих місць на стінах, свіжоскопаної ділянки землі або купи сміття на шляху проходження;

3. Наявність у предметів характерного вигляду штатних боєприпасів, учбово-імітаційних, сигнальних, освітлювальних, піротехнічних виробів;

4. Наявність очевидних деталей, які приводять вибухові пристрої (ВП) в дію (елементи живлення, тумблери, кнопки, таймери, проводи тощо);

5. Прослуховування роботи годинникового механізму з підозрілого предмета;

6. Наявність у предмета запаху бензину, газу, розчинника, а також інших хімічних речовин;

7. Наявність електроприводів (антен, мобільних телефонів), світловоду, який мигтить або безупинно горить;

8. Наявність диму, який виходить із предмета;

9. Збільшена маса предмета (наприклад – коробка з-під цукерок, банка з-під кави, книга, записник тощо);

10. Наявність у дверях (вікнах) будь-яких сторонніх предметів, закріплених до них шнуром, проводом або скотчем. Якщо виявлений предмет, на вашу думку, не повинен перебувати в цьому місці і видався вам підозрілим, не залишайте його без уваги.

Не підбирайте кинутих речей, якими б привабливими вони не були: у них можуть бути закамуфльовані вибухові пристрої (у банках з-під пива, стільникових телефонах тощо). На вулиці не бийте ногами предмети, що лежать на землі.

Поясніть дітям, що будь-який предмет, знайдений на вулиці або у під’їзді, може становити небезпеку для їхнього життя та здоров’я.

У разі виявлення Вами залишених без нагляду речей, опитайте людей, які перебувають поруч. Встановіть, кому належать або хто міг їх залишити. Не намагайтеся заглянути усередину підозрілого пакета, коробки, іншого предмета.

Якщо власника не встановлено – негайно повідомте про знахідку

за телефоном 102.

Тетяна Біляченко, начальник відділу

з питань цивільного захисту райдержадміністрації