Порядок виправлення помилки в розрахунку коригування до податкової накладної

09.09.2016 15:32

Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, не передбачено механізму виправлення помилки, допущеної в розрахунку коригування до податкової накладної.

Разом з цим, при допущені помилки в графах з 1 по 10 розділу Б розрахунку коригування, платник податку має право скласти другий розрахунок коригування до податкової накладної, в якому будуть враховані показники розрахунку коригування, складеного з помилками, а саме: в графах з 1 по 6 вірні показники, в графах з 7 по 10 зазначається сума різниці з відповідним знаком, узагальнюючі дані відображаються у рядках І - VIII уточнюючого розрахунку.
    Розрахунок коригування до податкової накладної, який містить помилки в заголовній частині, не може бути підставою для коригування податкових зобов'язань та податкового кредиту.
    Тому, якщо в розрахунку коригування допущені помилки в заголовній частині та такий розрахунок коригування зареєстрований в Єдиному реєстрі податкових накладних, то з метою виправлення помилки платник податку складає новий розрахунок коригування до податкової накладної з вірними показниками, який підлягає реєстрації в ЄРПН.
    Більш детально з роз’ясненням щодо порядку виправлення помилки в розрахунку коригування до податкової накладної та можливості за таким розрахунком відкоригувати податкові зобов'язання/податковий кредит можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 101.07).
                                            Сектор організації роботи Коростенської ОДПІ