Головна Загальні відомості про район Фотогалерея Архів
Коростенська районна державна адміністрація
Коростенська райдержадміністрація
 • Очищення влади
 • Зворотній зв'язок
 • Поточна діяльність
 • Пропозиції
 • Консультація з громадкістю
 • ОБ'ЄДНАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД
 • Громадська рада
 • Запобігання проявам корупції
 • Доступ до публічної інформації
 • Регуляторна діяльність
 • Вакансії

  Новини

   Поради щодо запобігання обмороження

  Поради щодо запобігання обмороження

  12.01.2018 16:17

   

   

             З приходом холодів приходять і проблеми, які носять в деяких випадках куди більш серйозний характер ніж традиційні для цього часу застуди або забої через ожеледицю. Мова йде про обмороженнях.

             По-перше, щоб не допустити обмороження і переохолодження, по можливості треба уникати тривалого перебування на морозі, не носити важких сумок і предметів, які здавлюють судини, не пити спиртного.

               По-друге, ні в якому разі перед виходом на вулицю в холоди не можна змащувати обличчя зволожуючим кремом, тільки жирним, так як при зниженій температурі наші сальні залози починають працювати менш активно, а шкірне сало дуже важливо для захисту від морозу. Не слід носити сережки і каблучки: метал, охолоджуючись на морозі, може пошкодити шкіру. Також необхідно підживлювати шкіру «зсередини», тобто щодня з'їдати близько кілограма сирих овочів або фруктів, два рази на тиждень готувати страви з яловичої печінки і бобових, їсти рибу і морепродукти.

           Від переохолодження страждають курці, які самі собі охолоджують руки і ноги через те, що курять. Це відбувається з двох причин: утворюються бляшки в артеріях, а негайна дія нікотину полягає в тому, що він викликає спазми судин і звужує дрібні кровоносні судини.

             Зберегти тепло можна перебуваючи в спокійному стані, тому що стрес викликає в організмі точно таку ж реакцію, що і холод. Кров відливає від рук і ніг до мозку і внутрішніх органів, що дає людині можливість швидко думати і реагувати.

          Важливе значення має і одяг. Найкращий спосіб зігрітися - одягнутися шарами. Внутрішній шар повинен складатися з однієї або декількох синтетичних тканин, наприклад поліпропілену, який вбирає піт з шкіри. Прийнятні також тканини з суміші синтетичних волокон з шовком або вовною. Наступний шар повинен затримувати тепло тіла. Кращий варіант - вовняна річ. І обов'язкова умова - одяг має бути вільним. Оскільки в голові взагалі немає теплових рецепторів, ходити без шапки - дуже легковажно. Коли голова в холоді, організм всі свої сили спрямовує на її обігрів. В результаті переохолоджуватися всі інші органи.

          Не менш важливо тримати в теплі ноги. І чималу роль в цьому відіграє чистота шкарпеток. Брудні шкарпетки гірше тримають тепло і краще пропускають холод.

          Ряд дій, які категорично заборонені при обмороженні. Наприклад, не розтирати шкіру снігом, це тільки посилює переохолодження, а також пошкоджує тканини, крім того, є ймовірність занести інфекцію. Не пити алкоголь і каву. Різкий удар по звужених судинах може призвести до їх розриву, внутрішніх крововиливів, порушення роботи серця. А ось теплий чай з ложкою коньяку, цілком підійде. І, звичайно ж, не розкривати пухирі на обморожених місцях і не мазати їх кремом або маззю.

       Будьте обачними, щоб залишитися здоровими!

   

   

                                                         Тетяна Біляченко, начальник відділу

                                                         з питань цивільного захисту райдержадміністраціїф

  Назад в "Новини"
  Календар
  footer-img