Головна Загальні відомості про район Фотогалерея Архів
Коростенська районна державна адміністрація

Новини

 ДП «Коростенський Лісгосп АПК» запрошує до «Березового Гаю» всіх бажаючих

ДП «Коростенський Лісгосп АПК» запрошує до «Березового Гаю» всіх бажаючих

16.04.2018 11:02

 ДП «Коростенський Лісгосп АПК» запрошує до «Березового Гаю» всіх бажаючих
 ДП «Коростенський Лісгосп АПК» запрошує до «Березового Гаю» всіх бажаючих
 ДП «Коростенський Лісгосп АПК» запрошує до «Березового Гаю» всіх бажаючих
 ДП «Коростенський Лісгосп АПК» запрошує до «Березового Гаю» всіх бажаючих

Нарешті довгоочікуване покращення погодних умов підштовхнуло жителів Коростенщини з радістю виходити на вулиці та проводити більше часу на свіжому повітрі. А Великодні свята та вихідні дні додали стимулу для виїзду на природу, подалі від міської метушні, шуму та задухи. На щастя, прекрасні геокліматичні умови нашого Поліського краю надають пречудову можливість для морального та активного відпочинку, оздоровлення та натхнення саме на природі. Адже, чи не чудово, після напруженого робочого тижня, зателефонувати гарним друзям, зібрати родину, замаринувати величезний казан соковитого м’яса та, захопивши з собою банку свіжого березового соку, вирушити гуртом на барбекю. І там, в тіні дерев, перевертаючи час від часу над мангалом шампури з підрум’яненими, лискучими, запашними м’ясними шматками, в блаженному умиротворінні споглядати: як дітлахи між деревами побачили ящірку, як дружина з подругами сервірують столи, нарізають овочі та, посміхаючись, щебечуть про «свої жіночі штучки», а Саня, твій друг дитинства, розмахує в повітрі руками, показуючи куму «оооось такого коропа», котрого він піймав минулого сезону. В голові жодної поганої думки, в повітрі пֹ’янкий аромат свіжої зелені та диму, а над головою легкий вітерець шумить у кронах високих сосен та беріз, стукотить дятел та заливаються піснями лісові пташки…

Тож де знайти «ідеальне місце» для відпочинку всією родиною? Адже дача є не в кожного, а оренда бесідки не завжди вдало вписується в рамки сімейного бюджету. Сьогодні працівники ДП «Коростенський Лісгосп АПК» дещо підготували жителям та гостям Коростенщини. Напевно кожен бачив на трасі Коростень – Житомир вивіску «Березовий Гай, рекреаційний пункт». Що це за місце та на кого воно чекає, ми поцікавились у директора підприємства Карена Арутюняна.

Що це за місце? Як його знайти?

Рекреаційна зона «Березовий Гай» - це звичайнісіньке місце відпочинку, без ніяких додаткових умов. Назву таку отримав через переважаючу деревну рослинність – берез, довкола оточених сосновим лісом. Знаходиться за 300 метрів від кругової розвилки на трасі Коростень-Житомир. Дістатися можна будь-яким автобусом Житомирського напрямку чи власним транспортом.

Раніше на цій території було стихійне сміттєзвалище, до того ж і від траси чимало «летіло». Було неймовірно боляче дивитись на таке відверте насилля над природою. Тож ми пішли від протилежного: « якщо людям ця територія так подобається – ми її поліпшимо!». Сміття вивозили «фурами», працівники лісгоспу власними руками вичищали території обабіч дороги. На облагородження гаю затрачено чимало сил та коштів, тож найбільші сподівання покладаємо на розуміння людей, які будуть відпочивати тут.

Для кого це місце було зроблено?

Ми хотіли створити місце, де будь-хто міг би приємно та сучасно відпочити на природі, не турбуючись про ціну та організаційні моменти. Територію огороджено, доріжки висипані щебенем, біля кожної альтанки розміщені лави, мангали, кипи з дровами та урни для сміття. Також за територією встановлено еко-туалет та викопано яму для сміття. В нічний час освітлення місця здійснюється трьома автономними ліхтарям, які працюють на акумульованій сонячній енергії. Крім того, облаштовано автостоянку, де можна розмістити до 30 легкових автомобілів.

До речі про ціну, скільки звичайному Коростенцю доведеться заплатити за оренду альтанки, мангалу, дров та ін..

Аніскільки. На території рекреаційної зони все безкоштовно

Як так?

Ось так. Це не бізнес, і не спосіб прибутку. Скоріше такий собі соціальний проект. Єдина ціна – повага та бережливе ставлення до зробленого. Хотілося дати можливість відпочити кожному, незалежно від соціального статуту чи розміру гаманця. Адже ліс – це легені планети, природа – джерело людського здоров’я. А здоров’я за гроші не купиш.

А як щодо обслуговуючого персоналу?

Ми довіряємо людям, тож замість прибиральників, ми просто поставили віники. Сподіваємося, що відношення відпочиваючих не буде змушувати наймати додатковий персонал, крім охоронника, звичайно.

То коли можна завітати?

Зараз «Березовий Гай» повноцінно готовий зустрічати відпочиваючих. Перші гості вже скористалися цією можливістю під час Великодніх свят. І позитивні враження людей, розуміння актуальності та вдалої роботи проекту надихає розвивати і покращувати його. Адже все робиться для людей, аби лише берегли й цінували, і робота на цьому не буде закінчуватися.

Які ще маєте наміри щодо покращення?

В найближчому майбутньому плануємо забезпечити територію високоякісним покриттям мобільного зв’язку та безкоштовним WI-FI зі швидкісним інтернетом. Далі буде встановлено зимні варіанти альтанок та підведено воду. Доріжки будуть вимощені плиткою і ще інтенсивніше озеленимо територію, зробимо алеї із самшиту і туї. Хочеться навести таку красу, якої ще ніде не було, і щоб через роки вона радувала цілі покоління родин, які будуть сюди приїздити. Знову наголошу, аби лише берегли і цінили.

Тож запрошуємо всіх бажаючих на чудовий відпочинок у «Березовому Гаї», трасса Коростень – Житомир, 300 м від кругової розвилки

 P.S. (від автора)

Маю думку, що успіх цілої країни залежить від кожного громадянина. Чи потрібні на кожну людину три прибиральники, щоб було чисто? Чи потрібно на кожного три правоохоронника, щоб було спокійно? Чи потрібно гарно заробляти, щоб відпочивати із задоволенням? Дорогі земляки, маємо унікальну можливість проявити власну свідомість, життєву позицію та менталітет відпочиваючи.

 За матеріалами І.Мазурової

Назад в "Новини"
Календар
footer-img