Головна Загальні відомості про район Фотогалерея Архів
Коростенська районна державна адміністрація
Коростенська райдержадміністрація
 • Очищення влади
 • Зворотній зв'язок
 • Поточна діяльність
 • Пропозиції
 • Консультація з громадкістю
 • ОБ'ЄДНАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД
 • Громадська рада
 • Запобігання проявам корупції
 • Доступ до публічної інформації
 • Регуляторна діяльність
 • Вакансії

  Новини

   Сьогодні в Коростенській районній бібліотеці ім. М. Сингаївського було презентовано вишиту карту України, що об’єднала серця українців від Заходу до Сходу

  Сьогодні в Коростенській районній бібліотеці ім. М. Сингаївського було презентовано вишиту карту України, що об’єднала серця українців від Заходу до Сходу

  08.11.2018 16:26

  Вишивали карту в рамках проведення Всеукраїнської акції єднання «Україна моя вишивана» рівно рік. Мапа почала свої мандри влітку минулого року зі старовинного містечка Скала Подільська Борщівського краю Тернопільської області. Організаторами та ідейниками цієї акції стали активісти ГО «Гільдія народних умільців Перлина». Саме голова цієї організації, пані Тетяна Дяківнич разом з  борщівськими майстринями вишили контури всіх областей на карті єднання.

  Далі, мандруючи від громади до громади, від маленького села до великого міста, карта єдності відвідала школи і бібліотеки, університети і музеї. Акція пройшла скрізь всі області України, побувала на запрошення Товариства підтримки України у Латвії у м. Рига на Дні вишиванки, де до вишивання долучились не тільки люди з української діаспори, а й і латиші, котрі вишивали хрестики з побажанням миру Україні. Також карта відвідала посольство України в Латвії. Побувала у Верховній Раді України, де свій стібочок за мир вишив міністр культури Євген Нищук, в перерві між роботою до вишивання карти долучились також  депутати Верховної Ради.

  «Є акції офіційні та акції, які народжуються в глибинах народної душі і поширюються серед простих людей від серця і до серця. Саме такою була акція «Україна моя вишивана». Її вишивали і вмілі руки майстринь, і невмілі дитячі, і огрубілі солдатські, і ніжні дівочі. Вишивали карту люди різних віросповідань, тобто всі ті, кого об’єднала єдина мета і мрія: мир і спокій в Україні, віра в єдність українського народу і цілісність нашої держави», – зазначила в своєму вітальному слові провідний методист Коростенської районної бібліотеки ім. М. Сингаївського Лідія Власенко, яка являється координатором цієї акції в Житомирській області.

  «Карту єднання, в кольорах національного віночка, вишивала, співаючи українських пісень, вся країна: 7 206 сердець 673 980 разів побажали нашій Україні миру і процвітання, зазначила вона. Рік тому до цієї справи долучилась і Коростенщина. Багато наших земляків вишили свої хрестики з думками про мир і спокій в Україні. Зараз ми маємо можливість бачити результат своєї праці. Це істинно справжнє народне рукотворне диво!» – підкреслила заступник голови Коростенської районної державної адміністрації Наталія Тертична.

  «Ми щиро віримо, що вишита карта України розміром три на півтора метра буде символом єднання всіх українців із різних куточків нашої Батьківщини, а також своєрідним оберегом і святинею», – зауважила  директор Коростенської районної бібліотеки ім. М. Сингаївського Наталія Тетерук.

  Перша презентація вишитої карти відбулася 9 вересня 2018 р. на 11-ому всеукраїнському фольклорно-мистецькому фестивалі «Борщівська вишиванка» м. Борщів Тернопільської області. Саме там було встановлено рекорд України в номінації – найдовший маршрут вишитої карти України. довжина , якого – 16983 км.

  Користуючись нагодою, на презентації карти було відзначено учасників акції та передано привіт її організаторам на Коростенщині від головного ідейника, пані Тетяни Дяківнич, яка так написала на своїй сторінці  у фейсбуці.

  «Дяка працьовитим рукам і щирим серцям Житомира і області! Честь і хвала бібліотекам Житомирщини. Саме найбільше знань ми отримуємо через книги. Ви - бібліотекарі є одною складовою фундаменту формування особистості. Це є колосальна праця, яка заслуговує уваги. Цей тиждень був насичений. Уміння співпрацювати з різними поколіннями, запросити до себе представників влади дав свої результати. Ви МОЛОДЦІ!!. Позитивна атмосфера панувала на всіх заходах. Жодна деталь не була пропущена: хлопчик Богдан, який сміло розказав віршик, пиріжки матері атовця, молитва матері, пісня, майстер-клас і багато фрагментів. Все це об'єднує всіх нас. Щира душа нашого українського народу – ця риса притаманна вам, Житомирська область. Дякую за співпрацю! Низько вклоняюсь перед вами! З повагою, Тетяна Дяківнич».

  Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

  апарату Коростенської районної державної адміністрації. 

  Назад в "Новини"
  Календар
  footer-img