Головна Загальні відомості про район Фотогалерея Архів
Коростенська районна державна адміністрація
Коростенська райдержадміністрація
 • Очищення влади
 • Зворотній зв'язок
 • Поточна діяльність
 • Пропозиції
 • Консультація з громадкістю
 • ОБ'ЄДНАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД
 • Громадська рада
 • Запобігання проявам корупції
 • Доступ до публічної інформації
 • Регуляторна діяльність
 • Вакансії

  Новини

   Комплекс весняно-польових робіт 2019 року в агрофомуваннях району завершується, наступає пора заготівлі кормів для громадського тваринництва на зимово-стійловий період 2019-2020 років

  Комплекс весняно-польових робіт 2019 року в агрофомуваннях району завершується, наступає пора заготівлі кормів для громадського тваринництва на зимово-стійловий період 2019-2020 років

  10.06.2019 10:53

  Природні умови, які склалися цієї весни, як ніколи вимагали від керівників господарств вміння організувати сільськогосподарські роботи в господарствах так, щоб провести всі заходи по догляду за посівами, підживленню та посівом ярих культур в стислі агротехнічні строки. Адже народна мудрість «Посієш вчасно будеш мати рясно» сьогодні дає свої результати.

  В районі під урожай 2019 року перезимувало 6782 га озимих зернових культур, в тому числі озима пшениця та тритікале висіяні на площі 5341 га, озиме жито посіяно на площі 1058 га та озимих ячмінь висіяний на площі 383 га. Крім того в агроформуваннях району збереглося 675 га озимого ріпаку.

  За результатами проведеного моніторингу вияснено, що 5500 га озимих культур підживлено, крім того підживлено 500 га озимого ріпаку.

  Оброблено засобами захисту рослин:

  – озимі культури на площі – 5500 га;

  – ярі культури оброблені на площі 6800 га з них зернової групи 3800 га.

  Згідно прогнозованої структури посівних площ під урожай 2019 року ярі культури в агроформуваннях району необхідно посіяти на площі 17150 га, в тому числі зернові культури на площі 8200 га, або 48% від загальної площі посіву ярих культур, технічні культури 8000 га це 46% та кормові культури 950 га – 6%.

  Станом на перше червня поточного року яри культури посіяні на площі 13864 га, що до завдання становить 80 %, в тому числі ярі зернові культури посіяні на площі 6758 га – 80 % до прогнозу, з них овес – 645 га, яре пшениця та тритікале – 100 га, зернобобові культури – 100 га, просо – 1260 га, гречка – 100 га, кукурудза на зерно – 4347 га, технічні культури займають площу 6944 га. Кормові культури займають площу 1112 га, в тому числі багаторічні трави 800 га, однорічні трави 300 га та 12 га кукурудза на силос.

  Сільськогосподарські підприємства району посів ярих культур провели насінням не нижче другої репродукції.

  Комплекс весняно польових робіт в агроформуваннях району завершується і господарства приступили до заготівлі кормів для громадського тваринництва на зимово-стійловий період 2019-2020 років.

  Проведено моніторинг зоотехнічної потреби кормів на зимово – стійловий період 2019-2020 років необхідно заготовити 1500 тонн сіна, сінажу і силосу по 800 тонн та засипати 1000 тонн концкормів. На сьогодні заготовлено 800 тонн сіна, заготовка сіна та сініжу продовжується.

  Особливу увагу керівників зосереджуємо на охороні праці та недопущення виникнення пожеж період весняно-літній робіт.

  Протягом всього року керівникам агроформувань району наголошується на нарадах і телефонограмами про дотримання правил з пожежної безпеки та охорони праці .

  Перелік заходів, які необхідно виконати: 

  – підготувати до використання пожежну і спеціальну техніку, обладнання та інвентар для гасіння пожеж, створити резерв пально-мастильних та вогнегасних матеріалів, провести навчання відповідальних працівників;

  – поновити мінералізовані смуги, систему протипожежних бар’єрів, привести у відповідність протипожежне водопостачання, підготувати для забору води всі наявні водонапірні башти, пожежні водоймища, інші інженерно-технічні споруди протипожежного призначення та під’їздні дороги до них;

  – забезпечити сертифікованими вогнегасниками об’єкти сільськогосподарського виробництва;

  – скласти та затвердити схематичні плани протипожежного захисту врожаю, на яких нанести - смуги прокосів, місця розміщення зернотоків, зерноскладів, польових станів, скиртування грубих кормів, місць встановлення знаків пожежної безпеки, тракторів з плугами для оборювання полів та населених пунктів;

  – проведення позапланових інструктажів щодо недопущення порушень правил техніки безпеки, охорони праці та упередження виробничого травматизму під час підготовки і проведення комплексу весняно-польових робіт цього року.

  Для керування в роботі в господарства направлені «Пам’ятка з охорони праці при роботі з пестицидами» та «Примірна інструкція з охорони праці під час виконання робіт із пестицидами та агрохімікатами П І 2.0.00.082-99».

  Організовати роботу в господарствах по оборюванню полів на яких вирощуються сільськогосподарські культури, від лісу, з метою не допущення переміщення вогню в разі виникнення пожежі.

  Питання недопущення пожеж та упередження виробничого травматизму на виробництві перебуває на постійному контролі в управлінні агропромислового розвитку райдержадміністрація.

  Шановні хлібороби Коростенщини, бажаємо Вам щоб погода була сприятлива вчасно пройшли рясні дощі та теплого лагідного сонця.

  Гарного врожаю! 

  Інформація управління агропромислового розвитку

  Коростенської райдержадміністрації

  Назад в "Новини"
  Календар
  footer-img