Головна Загальні відомості про район Фотогалерея Архів
Коростенська районна державна адміністрація
Коростенська райдержадміністрація
 • Очищення влади
 • Зворотній зв'язок
 • Поточна діяльність
 • Пропозиції
 • Консультація з громадкістю
 • ОБ'ЄДНАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД
 • Громадська рада
 • Запобігання проявам корупції
 • Доступ до публічної інформації
 • Регуляторна діяльність
 • Вакансії

  Новини

   Грип та його профілактика

  Грип та його профілактика

  14.11.2019 10:05

  Грип – одне з найбільш розповсюджених захворювань – відзначається високою заразливістю. Вірус грипу передається від хворої людини до здорової через вдихання повітря, яке містить вірусні частинки, що виділяються при кашлі, чханні, розмові. Особливо небезпечне перебування серед скупчень людей в закритих приміщеннях, громадському транспорті тощо. Можна заразитись, хоч і значно рідше, через речі, на які потрапила слина або слиз з дихальних шляхів хворої людини (носові хустинки, рушники, посуд, іграшки тощо).

  Захворювання починається гостро – від моменту зараження до перших симптомів проходить від кількох годин до двох діб. У хворого з'являється лихоманка (температура тіла підвищується до 38-40 С), головний біль (переважно в скроневих і надбрівних ділянках), слабкість, нежить, біль в очах, суглобах і м'язах, сльозотеча, першіння в горлі, сухий кашель.

  При появі перших ознак недуги хворого потрібно ізолювати від оточуючих (помістити в окрему кімнату або відгородити ліжко ширмою), виділити окремий посуд, рушник та викликати лікаря. Корисні теплі вітамінізовані напої (чай з малиною, лимоном, калиною, липовим цвітом, компот із сухофруктів).

  Не варто переносити грип «на ногах» та займатись самолікуванням – це може призвести до виникнення ускладнень. Грип активізує інші інфекції в організмі, тому можуть виникнути запалення легенів, вуха, гайморових пазух, оболонок головного мозку та ін. Також грип може викликати загострення хронічних хвороб (бронхіальної астми, пієлонефриту, серцево-судинних захворювань).

  До того ж під маскою грипу можуть починатись інші захворювання, які мають подібний початковий перебіг, але потребують іншого лікування. Антибіотики, до яких часто вдаються при самолікуванні, на віруси не впливають, а ефективні лише при розвитку бактеріальних ускладнень. З урахуванням цих обставин встановлювати діагноз та призначати лікування повинен лікар. Отримавши звільнення від роботи, слід лежати в ліжку, а не перебувати між здоровими людьми, розповсюджуючи вірус (один хворий в середньому інфікує п’ятьох здорових осіб). Приміщення, де перебуває хворий, потрібно провітрювати 3-4 рази на день по 20-30 хвилин, проводити щоденне вологе прибирання, щоб уникнути скупчення вірусних частинок. Особам, які доглядають за хворим, треба закривати рота і носа маскою, яка. змінюється через 2 години або коли вона стане вологою раніше від видихуваного повітря.

  Для попередження захворювання на грип рекомендується:

  -  провести щеплення проти грипу (після попередньої консультації з лікарем);

  - для підвищення захисних сил організму слід вживати часник, цибулю, хрін, калину, в яких містяться фітонциди і противірусні речовини, та свіжі фрукти, цитрусові, варення з чорної смородини, мед – для поповнення запасів вітамінів, в першу чергу вітаміну С. Можна застосовувати засоби неспецифічної профілактики (ехінацею, настійку женьшеня, екстракт елеутерококу, амізон);

  -  зміцнювати організм загартовуванням, частіше бувати на свіжому повітрі (вірус боїться прямих сонячних променів, свіжого повітря);

  -  уникати перебування серед скупчень людей;

  - при кашлі та чханні прикривати рот і ніс хустинкою або паперовою серветкою одноразового використання, вимагати цього від оточуючих;

  - намагатися не торкатися руками очей, носа, рота, оскільки вони є можливими «воротами» проникнення вірусів;

  - частіше мити руки милом, підтримувати чистоту в житлових та службових приміщеннях, які слід регулярно провітрювати;

  - уникати переохолоджень, одягатись по погоді і не забувати про головний убір, тримати ноги сухими та в теплі.

  Тетяна Ярмоленко,

  інфекціоніст Коростенської ЦРЛ

   

  Назад в "Новини"
  <
  Календар
  footer-img